Co bardziej się opłaca - zakup czy wynajem auta?

Co bardziej się opłaca – zakup czy wynajem auta?

Większość społeczeństwa przyzwyczajona jest do kupowania auta za gotówkę. Widzą w tym jedynie zalety i w ogóle nie biorą pod uwagę kwestii wynajmu auta, twierdząc że jest to transakcja nieopłacalna. Zastanówmy się zatem jaką decyzję warto podjąć. Wynajem czy zakup auta? Która z tych form nabycia samochodu jest bardziej opłacalna?

Sprawdź czy lepiej kupić czy wynająć samochód

Kiedy decydujesz się na kupno samochodu, możesz zakupić go za gotówkę bądź zdecydować się na wynajem długoterminowy aut. Ta druga opcja jest bardziej opłacalna i warto ją wziąć pod uwagę. Zastanawiasz się co to właściwie jest wynajem długoterminowy aut? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. Najem długoterminowy jest podobny do leasingu, także należy wpłacić określoną kwotę wkładu własnego, a resztę kwoty za samochód spłaca się w określonych ratach.

Wiadomo, że im większa kwota wkładu własnego i dłuższy okres najmu, tym mniejsze raty będziemy płacić. Jaka forma jest zatem lepsza? Wynajem czy zakup auta za gotówkę? Jeżeli zdecydujemy się na najem długoterminowy, nie będziemy potrzebowali aż tak dużej kwoty pieniędzy, jaka potrzebna jest przy zakupie auta za gotówkę. Poza tym firmy które zajmują się najmem długoterminowym, mają bogate oferty usług, które są wliczane w raty za samochód.

Kup auto na abonament i zyskaj

Wybierając profesjonalną firmę, zajmującą się najmem długoterminowym, możemy zapłacić za samochód tyle samo co w przypadku zaciągania kredytu na zakup auta, a zyskać o wiele więcej usług, a także dodatkowe wyposażenie. Często firmy oferują dodatkowy komplet opon, kompletny pakiet ubezpieczeniowy samochodu i wiele innych korzyści. Dlatego nie warto się zastanawiać czy wynajem czy zakup auta za gotówkę jest lepszy. Odpowiedź nasuwa się sama.