Czym różni się leasing pojazdów od wynajmu długoterminowego?

Czym różni się leasing pojazdów od wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy z roku na rok zyskuje na popularności i staje się dla przedsiębiorców o wiele korzystniejszą ofertą, niżeli dotychczas wybierany leasing bankowy pojazdów. Nowe przepisy rządowe sprawiają, że wynajem długoterminowy Szczecin jest bardziej opłacalną transakcją, rata za wynajem jest porównywalna z leasingiem i otrzymujemy o wiele więcej korzyści. Nie musimy się martwić o serwis, ubezpieczenie a nawet wymianę opon, tym zajmuje się firma wynajmująca nam samochód.

Wynajem aut nie tylko dla korporacji

Jeszcze kilka lat temu na wynajem długoterminowy aut mogły zdecydować się tylko duże korporacje, które zwyczajnie było stać na takie działania i które musiały być wyposażone w całe floty samochodowe. Dziś na najem długoterminowy może zdecydować się nawet jednoosobowa firma, albowiem jego koszt nie jest wyższy od leasingu, a dodatkowo otrzymujemy wiele innych korzyści, w obu przypadkach możemy wykupić auto na własność, gdy umowa dobiegnie końca.

Nowe przepisy nie dają jednak już tak korzystnych możliwości na wykup auta w przypadku leasingu, dlatego wynajem auta na abonament staje się korzystniejszą opcją dla każdego przedsiębiorcy.

Komfort i niskie raty wynajmu

Kiedy przedsiębiorca decyduje się na wynajem samochodu firmowego, zyskuje komfort posiadania auta bez dodatkowych obowiązków oraz niskie raty płatne co miesiąc. Także kupno samochodu jest możliwe po zakończeniu umowy, a jego koszt nie jest wygórowany. Także podczas jakiejkolwiek awarii samochodu, dostajemy od razu auto zastępcze, to zaś jest naprawiane w ramach wiążącej umowy wynajmu, nie ponosimy zatem dodatkowych kosztów naprawy.

Warto zastanowić się nad wynajmem długoterminowym, nie tylko w sytuacji kiedy potrzebujemy dużej ilości samochodów firmowych. To oferta skierowana do małych i większych przedsiębiorstw.