Czy warto kupować auto za gotówkę?

Czy warto kupować auto za gotówkę?

Kiedy stajemy przed wyborem samochodu osobowego, zwykle zastanawiamy się nad jego marką, wielkością czy kolorem, nie rozważając sposobu płatności za samochód, albowiem wydaje nam się że kupno samochodu zawsze wiąże się z zakupem za gotówkę bądź na kredyt, wiążąc się tym samym długoterminową umową kredytową z bankiem. Istnieją jednak jeszcze inne sposoby kupowania aut, a należą do nich leasing, najem długoterminowy, a także opcja wykupu auta na abonament.

Zakup gotówkowy nie jest konieczny

Szczególnie, gdy lubimy często zmieniać samochody, nie posiadamy tak dużej gotówki bądź moglibyśmy ją zainwestować na inny cel, zakup auta za gotówkę nie jest koniecznością. Dziś możemy zdecydować się chociażby na auta na abonament i wypożyczyć sobie wymarzony samochód na okres kilku miesięcy, płacąc za niego jedną stałą opłatę abonamentową.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które do kraju przyjeżdżają tylko na kilka miesięcy. Inną formą najmu jest także wynajem długoterminowy aut i on wiąże osobę wynajmującą z firmą zajmującą się najmem o wiele dłuższą umową, ale jest ona bogata w dodatkowe usługi i zawsze korzystna dla klienta.

Kiedy nie masz pieniędzy na nowe auto

Koniecznie chcesz mieć nowy samochód osobowy, ale nie stać Cię na jego zakup? Zastanawiasz się czy wynajem czy zakup auta z kredytowaniem będzie lepszą opcją wyboru? Odpowiedź jest bardzo prosta. Decydując się na wynajem długoterminowy aut, zyskujesz wiele dodatkowych usług, często w pakiecie otrzymujesz komplet dodatkowych opon, a ubezpieczenie OC i AC jest opłacane przez firmę wynajmującą. Wynajem aut to także obsługa serwisowa po stronie firmy wynajmującej, która również wliczona jest w wysokość finansową raty za wynajem.