Prowadzisz firmę? Skorzystaj z oferty wynajmu auta

Prowadzisz firmę? Skorzystaj z oferty wynajmu auta

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, nie musisz kupować samochodu za gotówkę. Jeżeli nie wiesz czy wynajem czy zakup auta wybrać, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem. Istnieje wiele przesłanek za tym, aby zamiast inwestować w kupno samochodu za gotówkę, postawić na wynajem auta i cieszyć się takimi samymi korzyściami co pełnoprawni właściciele samochodów osobowych.

Co to jest najem długoterminowy?

Przyzwyczailiśmy się, że samochody kupujemy za gotówkę, a wynajem kojarzy nam się wyłącznie z mieszkaniami czy innymi lokalami użytkowymi. Warto jednak zapoznać się z pojęciem jakim jest wynajem długoterminowy aut, dzięki któremu nabywamy samochód za określoną ilość gotówki, a resztę spłacamy w miesięcznych ratach.

Samochód nie jest naszą własnością, dlatego nie musimy martwić się o wymianę opon i serwis podstawowych usterek bądź konserwacji, także ubezpieczenie OC i AC samochodu pozostaje po stronie najemcy. Jest to bardzo korzystna opcja dla każdego przedsiębiorcy, szczególnie gdy samochód służy nam tylko do dojazdu do pracy i miesięcznie nie przekraczamy określonej w umowie ilości kilometrów. Jeżeli tą ilość przekroczymy, zostanie nam do kolejnej raty doliczona większa kwota.

Zapytaj o wynajem krótkoterminowy

Firmy zajmujące się wynajmowaniem samochodów osobowych i dostawczych, mają w swojej ofercie także wynajem krótkoterminowy, wtedy mamy do czynienia z wynajmem auta na abonament. Ta opcja jest o tyle dobra, że jeżeli dużą część roku spędzamy za granicą, bo na przykład prowadzimy firmę i w Polsce i w Anglii, możliwość pożyczenia auta na kilka miesięcy zwalnia nas z pełnych opłat ubezpieczeniowych oraz z problemy związanego z garażowaniem pojazdu pod naszą nieobecność.