Warto korzystać z najmu długoterminowego

Warto korzystać z najmu długoterminowego

Auto na abonament to stosunkowo nowa propozycja wypożyczalni samochodów stanowiąca doskonały dowód na to, że ich oferta skierowana do kolejnych klientów jest systematyczne poszerzana. Przeważnie kojarzy się nam z usługą kierowaną do firm, najem długoterminowy okazuje się jednak cieszyć znacznie większym zainteresowaniem. Przypada do gustu przede wszystkim tym osobom, które dużo podróżują, a tym samym zależy im na aucie bezawaryjnym.

Może jednak być wybawieniem także dla klientów wypożyczalni, na których pozycja zawodowa wymusza poruszanie się nowym, markowym samochodem.

Zalety auta na abonament

Samochód w abonamencie jest rozwiązaniem chwalonym, słowa uznania kierowane pod jego adresem nie wynikają przy tym wyłącznie z tego, że pozwala na kierowanie bezawaryjnym, nowym autem. Wynajem długoterminowy aut jest też ceniony ze względu na ograniczenie do minimum tych zobowiązań, które ciążą na kolejnych kierowcach. Abonament pozwala na testowanie nowych modeli, przydaje się też w sytuacji, w której nagle pozostajemy bez samochodu.

Może być wtedy znakomitą alternatywą dla zakupu auta używanego, do którego nie jesteśmy wcale przygotowani. Daje nam czas, który możemy wykorzystać choćby na lepszą analizę rynku.

Czy auto na abonament ma wady?

O niewielu usługach można powiedzieć, że są wolne od wad. Dla nikogo nie będzie więc zaskoczeniem, że także najem długoterminowy ma pewne niedociągnięcia. Najpoważniejsze wiąże się z tym, że auto, którym jeździmy w abonamencie nigdy nie będzie nasze, a co gorsza, nigdy nie będziemy mieli też możliwości jego wykupu. Poważnym minusem jest i to, że auto musi zostać oddane do wypożyczalni w nienagannym stanie. Odstępstwa od normy się zdarzają, każde wiąże się jednak z konsekwencjami finansowymi.