Dlaczego warto wybrać auto na abonament?

Dlaczego warto wybrać auto na abonament?

Wynajem długoterminowy aut jest jedną z form finansowania samochodu. Pod względem prawnym wynajem długoterminowy aut jest rodzajem dzierżawy samochodu. W Polsce usługa ta staje się coraz bardziej popularna.

Kto może wybrać najem długoterminowy?

Zdecydowana większość firm, które oferują wynajem długoterminowy aut swoją ofertę kieruje do klientów biznesowych. Najem długoterminowy sprawdza się w firmach bardzo różnej wielkości, również w tych niewielkich. Przedsiębiorcy, którzy już zdecydowali się na najem długoterminowy samochodów cenią między innymi to, że w przypadku auta na abonament nie ma konieczności wnoszenia czasem bardzo wysokiego wkładu własnego. Po zakończeniu usługi auta na abonament mogą zostać odkupione. Istnieje też możliwość przedłużenia umowy.

Jakie są inne zalety wynajmu długoterminowego?

Do zalet auta na abonament należy zaliczyć także elastyczne umowy. Mogą one zostać zawarte na bardzo różny czas. Na ogół czas trwania umowy może wynosić 36 – 60 miesięcy. Kolejną zaletą, jaką posiada najem długoterminowy jest to, że w umowie jest określona wysokość miesięcznej raty. Nie ulega ona zmianie przez cały czas jej trwania. Kalkulacja raty obejmuje między innymi koszty ubezpieczenia (cały pakiet łącznie z AC), przeglądy i koszt wymiany opon. Należy pamiętać, że zawsze mogą pojawić się dodatkowe koszty.

Możliwość korzystania z nowego, nowoczesnego auta w ramach stałej miesięcznej opłaty to jedna z największych zalet długoterminowego wynajmu samochodów. Do wyboru przedsiębiorcy mają do wyboru coraz więcej marek i modeli.