Co warto wiedzieć o wynajmie długoterminowym?

Co warto wiedzieć o wynajmie długoterminowym?

Jedną z form finansowania samochodu jest najem długoterminowy. Usługa ta pojawiła się w Polsce jakiś czas temu i bardzo szybko zaczęła cieszyć się ogromną popularnością. Jakie są zalety tego rozwiązania i kto może z niego skorzystać?

Co to jest najem długoterminowy?

Najem długoterminowy samochodu to rodzaj jego dzierżawy przez określony czas. W wielu firmach, których specjalnością jest najem długoterminowy umowa może zostać zawarta na okres od 36 do nawet 60 miesięcy. W ramach zawartej umowy najemca może korzystać z samochodu, który jest przedmiotem najmu w zamian za stałą, comiesięczną opłatę. Wynajem długoterminowy aut to usługa, która adresowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Wyjątkowo często na wynajem długoterminowy aut decydują się firmy, gdyż jest to dla nich rozwiązanie bardzo korzystne.

Jakie ma zalety wynajem długoterminowy?

Firma, która zdecyduje się na wynajem długoterminowy aut, ale też klienci nie prowadzący działalności gospodarczej, przez czas trwania umowy nie muszą martwić się o koszty związane z eksploatacją samochodu. Decydując się na auta na abonament w ramach comiesięcznej raty otrzymają między innymi ubezpieczenie. Do tego auta na abonament to szeroka oferta marek i modeli do wyboru. Brak wpłaty własnej to kolejna zaleta tego rozwiązania.

Auta na abonament czyli wynajem długoterminowy to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. Najem długoterminowy to alternatywa dla leasingu i bankowych kredytów.