Kupując używany samochód rzadko jesteśmy przeświadczeni o tym, że jest to dobry pomysł. Liczymy się z awariami i nieustannie towarzyszy nam obawa, że czekać nas będą trudne do przewidzenia wydatki. Niestety, gdy brak nam środków na zakup auta prosto z salonu często trwamy w przekonaniu, że nie ma innej opcji, z jakiej moglibyśmy skorzystać.
Tymczasem coraz więcej wypożyczalni wśród reklamowanych przez siebie usług wymienia także samochód w abonamencie. I nawet, jeśli najem długoterminowy zawsze kojarzył się nam z rozwiązaniem skierowanym przede wszystkim do firm, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.
Auto w abonamencie – jak to działa
Auto na abonament bazuje na miesięcznej opłacie za korzystanie z pojazdu. Funkcjonowanie takiej usługi w praktyce może początkowo sprawiać wrażenie dość skomplikowanego. Wystarczy przeanalizować ją jednak krok po kroku, aby odkryć, że działa na intuicyjnych zasadach.
Pierwszym krokiem jest wybór samochodu, który nam się podoba oraz pakietu, z którego chcemy korzystać. Jest ich zawsze co najmniej kilka, można więc dostosowywać je do zmieniających się potrzeb i oczekiwań. Wynajem długoterminowy aut staje się możliwy po podpisaniu umowy i wpłaceniu opłaty wstępnej. Każda wypożyczalnia może mieć własną politykę w tym zakresie, zdecydowana większość firm preferuje jednak opcję opłacania abonamentu co miesiąc z góry.
Przegląd najpopularniejszych pakietów
Decydując się na samochód w abonamencie można postawić na kilka opcji. Największą popularnością cieszy się w tym kontekście pakiet kilometrów opisywany jako ten, który daje wyjątkowo dużą niezależność. Bazuje on na określeniu limitu kilometrów, jaki można wykorzystać. Limit ten można zwiększyć, jeśli pojawi się taka konieczność, za każdym razem wiąże się to jednak z dodatkową opłatą.