Wynajem długoterminowy atrakcyjnym sposobem finansowania floty

Wynajem długoterminowy atrakcyjnym sposobem finansowania floty

Możliwości finansowania pojazdów są obecnie bardzo różnorodne. Przedsiębiorcy mogą wybrać kredyt bankowy albo leasing. Jeszcze jedną, bardzo atrakcyjną opcją jest wynajem długoterminowy.

Dla kogo przeznaczony jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy aut to usługa skierowana na ogół do klientów biznesowych. Są jednak i takie firmy, które oferują wynajem długoterminowy aut również dla klientów indywidualnych. Wynajem długoterminowy aut jest bardzo korzystną opcją finansowania samochodu. Należy jednak pamiętać, że wynajem długoterminowy oznacza, że samochód pozostaje własnością wynajmującej go firmy. Osoby, które w perspektywie zainteresowane są sprzedażą samochodu, powinny szukać innej możliwości zakupu nowego auta.

Na czym polega usługa najmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy wiąże się oczywiście z koniecznością podpisania umowy. Dla klientów, którzy decydują się na najem długoterminowy korzystne jest to, że umowę można zawrzeć na bardzo różny czas. Na ogół jest to 24 -? 60 miesięcy. Wraz z podpisaniem umowy na najem długoterminowy podpisywana jest także umowa serwisowa. Jest w niej zapisane, że wydatki eksploatacyjne ponosi firma wynajmująca. Najemca otrzymuje nowy samochód za stałą miesięczną opłatą. Co ważne, przedsiębiorcy koszty najmu długoterminowego mogą wliczyć w koszt uzyskania przychodu.

Wynajem długoterminowy samochodu ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że po wygaśnięciu umowy auto można odkupić. Umowę można też przedłużyć i znów jeździć nowym autem.